تشک نرم مناسب است یا تشک سفت - خوابستان

امروزه به دلیل زیادشدن درد کمردرد بین مردم، افراد زیادی هستند که از این درد رنج می‌برند و کمتر کسی وجود دارد که این درد را تجربه نکرده باشد. طبق تحقیقات انجام‌شده 80 درصد از افرادی که در صنعت امروزه زندگی می‌کنند اغلب در سن بین 35 الی 55 سالگی از عمرشان دچار کمردرد بوده‌اند و از این درد رنج می‌برند. باید گفت که دلیل بیشتر درد ناشی از کمردرد به خاطر مدل نشستن و خوابیدن و همین‌طور تشک خوشخوابی است که افراد استفاده می‌کنند.

سؤال متداولی که اکثر افراد در هنگام خرید تشک برایشان پیش می‌آید این است که تشک طبی سفت بهتر است یا تشک طبی نرم . برای دریافت پاسخ این سؤال بهتر است این مطلب را به‌طور کامل مطالعه کنید.

نقش سفتی تشک در کمردرد

 

1) تشک نرم

در حالتی که افراد بخواهند از تشک نرم استفاده کنند، هنگام خوابیدن بر روی آن به دلیل نرم بودن تشک بدن افراد به داخل تشک فرو خواهد رفت و این مسئله باعث می‌شود که ستون فقرات شما در وضعیت بد و غیرطبیعی قرار گیرد. با خوابیدن بر روی این تشک‌ها افراد آزادی کمتری پیدا می‌کنند و نمی‌توانند خیلی حرکت کنند و به همین خاطر افراد منجر به عرق کردن می‌شوند. بنابراین بهتر است از تشک فنری رویال استفاده شود.

تشک نرم و مشکل فرورفتن بدن در آن

در حالتی که شما روی تشک نرم بخوابید ماهیچه‌های بدنتان به‌طور مدام در حال فعالیت است تا بتواند بدن شما را در وضعیت ایمن و ثابت نگه دارد. به دلیل اینکه ماهیچه‌های شما در طول شب در حال فعالیت است تا بدن را به یک وضعیت ایمن و ثابت نگه دارد، صبح که از خواب بیدار شوید احساس خستگی می‌کنید.

علاوه بر خستگی اگر احساس کمردرد کنید به خاطر قرار نگرفتن ستون فقراتتان در جای استاندار است. این مورد باعث می‌شود در صبح احساس کمردرد بیشتری کنید. بنابراین بهتر است بر روی تشک فنری رویال بخوابید تا دچاراین مشکلات نشوید.

2) تشک سفت

حال به برسی تشک طبی سفت می‌پردازیم. حال اگر یک تشک خوشخواب سفت باشد مشکلاتی دیگر به همراه دارند. ستون فقرات بر روی تشک سفت به‌خوبی استراحت نمی‌کند و در این تشک‌ها فقط شانه‌ها و لگن‌های افراد بر روی تشک خوشخواب قرار می‌گیرد و ستون فقرات به حالت S بر روی تشک قرار نمی‌گیرد که این خود منجر به کمردرد می‌شود. بنابراین بهتر است بر روی تشک فنری رویال بخوابید.

حرکت بدن بر روی تشک سفت راحت‌تر از حرکت بدن بر روی تشک نرم می‌باشد. ولی در عوض خوابیدن بر روی تشک طبی سفت باعث می‌شود فشار بیشتری به برخی از ناحیه‌های بدن مثل لگن و شانه‌ها وارد شود.

به دلیل وجود فشار در این نواحی بدن افراد درد دچار درد می‌شود و باعث می‌شود بدن انسان در زمان خواب آرامش کافی را نداشته باشد. این فشار در برخی مواقع به پهلو وارد می‌شود و باعث می‌شود انسان پهلوبه‌پهلو شود و در طول خواب مدام دنبال یک وضعیت راحت باشد.

به دلیل فاصله‌هایی که بین نقاط متفاوت بدن انسان‌ها ایجاد می‌شود فرد به راحتی ایده آل خود نمی‌رسد و خواب خوبی نخواهد داشت. علاوه بر این مشکلات ممکن است شما بر روی این تشک‌ها احساس سرما کنید و خواب راحتی نداشته باشید.

3) تشک با سفتی متوسط، مناسب برای کمردرد

تشک با سفتی متوسط

همانطور که گفته شد هیچ یک از تشک‌های نرم و سفت برای کمردرد مناسب نیستند و استفاده از آن‌ها موجب ایجاد مشکلاتی در افراد می‌شود. شما با استفاده از تشک طبی با درجه سفتی متوسط میتوانید خواب راحتی را داشته باشید.

این تشک‌ها دارای نرمی متناسب برای راحتی شما و همین‌طور دارای سفتی به‌اندازه برای قرار گرفتن ستون فقرات افراد به شکل استاندارد بر روی آن‌ها است. بنابراین شما با خرید این تشک خوشخواب می توانید با آرامش بیشتری بخوابید و صبح را باانرژی بیشتری آغاز کنید.

3 دیدگاه ها

  1. ب نظرم کلا تشک هایی که نه سفت هستند و نه سخت هستند بهتره. و یا تشک هایی که یک طرف سفت و یک طرف نرم هستند هم گزینه خوبیه.

  2. سلام
    دلیل خشک شدن بدن روی تشک پد دار فنر منفصل چیه؟

    1. سلام و عرض ادب
      در صورتی که روی یک تشک خیلی نرم دراز بکشید، داخل تشک فرو خواهید رفت و ستون فقرات شما در موقعیت غیر طبیعی قرار میگیره. با خوابیدن بر روی این تشک بدن شما آزادی کمتری برای حرکت داره و همچنین منجر به عرق کردن شما میشه. در صورتی که روی این تشک باشید ماهیچه های شما به طور مداوم در حال فعالیته تا بدن شما را در وضعیت ثابت و ایمن نگه داره. به علت فعالیت ماهیچه ها در تمام طول شب، در ابتدای صبح شما احساس خستگی و کوفتگی میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *