میزان سفتی و نرمی تشک | تاثیرات وضعیت خواب در انتخاب تشک

میزان سفتی و نرمی تشک به تعریف ما از یک تشک سفت، متوسط، ونرم بازمی‌گردد. که به عواملی چون نوع بدن ، وزن و سایر عوامل دیگر بستگی دارد.

تشک خوب، تشکی ست که بدون آنکه به ستون فقرات و نقاط بدن فشار وارد کند، ستون فقرات شما را در راستای مناسب قرار دهد. اگر اینگونه نباشد شما با درد از خواب بیدار می‌شوید. میزان سفتی و نرمی تشک به راحت بودن شما بستگی دارد.

میزان سفتی و نرمی تشک به حدی باید باشد که فشرده سازی در قسمت های سنگین بدن (مانند شکم و لگن) نسبت به قسمت های سبک بدن(سر و پاها) عمیق تر باشد. میانگین سختی مورد نظر بین نمره 4 تا 7 از 10 نمره می‌باشد.

از مزایای خرید آنلاین تشک و کالای خواب از خوابستان این است که تمامی محصولات با مشخصات کامل تشک ها، کاتالوگ و نمره دهی به میزان سفتی و نرمی تشک ها ارائه می ‌شود تا کاربر امکان اطلاع و مقایسه میزان سفتی و نرمی محصولات را بدون مراجعه حضوری داشته باشد.

وضعیت خواب شما چگونه است؟ آیا روی انتخاب تشک وکالای خواب مؤثر است؟

یکی از فاکتور های مهمی که باید در خرید تشک لحاظ شود، وضعیت و استایل خواب شماست. کمتر کسی هنگام خرید تشک به این موضوع دقت کرده و آن را موثر در کیفیت و راحتی خواب می‌داند. مهمترین مطلب در هنگام خواب، حفظ توازن ستون فقرات و انحناهای بدن می‌باشد. اما سوالی که به وجود می‌آید این است که حالت خواب چگونه روی خرید تشک تاثیر گذار است؟ و چه نوع تشکی مناسب حالت خواب شماست؟

در پاسخ به این سوال ابتدا به سه وضعیت و عادت عمومی خواب که در بیشتر افراد مشترک می‌باشد می‌پردازیم:

خواب به بغل

همانظور که پیش‌تر ذکر شد هدف از خرید تشک ارگونومی و طبی حفظ تعادل ستون فقرات و انحناهای بدن می‌باشد. در حالت خواب به بغل، بدن دارای انحناهای بیشتری بوده و فشار بیشتری به کمر، گردن، شانه، بازو و… وارد می‌شود. پس در این حالت ما نیازمند یک تشک نرم و یا نسبتا نرم هستیم تا انحناهای بدن را پوشانده و به ستون فقرات فشار نیاورد. این افراد اگر از تشک سفت استفاده کنند دچار کمر درد، گردن درد و یا شانه درد خواهند شد. شما در سایت خوابستان می‌توانید وضعیت خواب مورد علاقه خود را انتخاب نموده و تشک ارتوپدی و طبی مورد نظر خود را خریداری نمایید.

خواب به پشت

تکیه‌گاه و استحکام دو اصل مهم برای کسانی ست که به پشت می‌خوابند. برای کسانی که به پشت می‌خوابند باید به مقدار مناسب به پشت و کمر شخص نیرو وارد شود، اما اگر تشک نرم باشد، شخص را داخل خود فرو می‌برد و به برخی نقاط بدن فشار وارد می‌کند پس می‌تواند منجربه مشکلات طولانی مدت در پشت و کمر شما شود.

کارشناسان خوابستان برای این افراد تشک‌های نسبتا سفت با نمره 4 تا 7 (از 10نمره) را مناسب می‌دانند زیرا تشک سفت باعث از بین رفتن نقاط فشار در بدن می‌شود.

خواب روی شکم

همان طور که گفته شد قسمت وسط بدن (شکم، لگن و ران) بخش اعظمی از وزن بدن را تشکیل می‌دهد پس کسانی که روی شکم می‌خوابند نیازمند تشکی هستند که بر روی کل بدن آن ها به یک اندازه تکیه گاه باشد.

در تشک نرم وسط بدن در قسمت میانی تشک فرو می‌رود که بیشترین فشار به لگن و کمر وارد شده و امکان دارد شخص دچار کمر درد، انحنای ستون فقرات و دیگر مشکلات شود. برخی افراد برای حل این مشکل با قرار دادن یک بالش زیر شکم خود، قصد دارند تا این مشکل را حل کنند اما با برهم خوردن توازن ستون فقرات موجب درد و ناراحتی می‌شود.

پیشنهاد خوابستان به این افراد خرید اینترنتی تشک های متوسط و نسبتا سفت با نمره 4 تا 8 می ‌باشد.

 

ارسال تشک و کالای خواب به شهرستان

ارسال تشک و کالای خواب تنها محدود به تهران نمی‌باشد بلکه ارسال تشک به سراسر ایران برای مصرف کنندگان میسر می‌باشد. روزانه ارسال تشک خوشخواب، رویا، رویال، دنلپ، ویستر، برن، زست و دیگر برندها توسط شرکت های باربری به سراسر ایران انجام می‌پذیرد. ارسال تشک به مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، زابل، اهواز، چابهار،ارومیه و… از جمله مراکز استان هایی هستند که روزانه سفارشات زیادی به سمت این شهرها روانه می‌شود.

فروشگاه خوابستان ارائه دهنده انواع تشک خواب و بالش فعالیت خود را از سال 1396 آغاز کرده است. این فروشگاه برای آنکه مطمئن باشد خواب خوبی را  تجربه خواهید کرد به عرصه تشک استاندارد و باکیفیت از بهترین تولیدکنندگان به صورت نمایندگی مستقیم تشک و کالای خواب در مجموعه خود نموده که از انتخاب اشتباه در تهیه تشک نیز خدشه ای به خواب آرام و دلچسب شما وارد نکند.

 

2 دیدگاه ها

  1. برای وزن بالا با وجوده مشکل کمر درد تشک مموری فوم مناسب تره یا یک تشک سفت؟

    1. سلام وقت بخیر
      بهتره که از تشک سفت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *