آشنایی با انواع بالشت ها - خوابستان

در جهان بالش‎های مختلفی وجود دارد و هر شخصی بنا به علایق و سلیقه خود از بالش‎های متفاوتی و مخصوص خودش برای استراحت کردن استفاده می‎کند. برخی از افراد عادت دارند در هنگام استراحت از بالشی نرم و کوتاه و یا بالش پرقو استفاده کنند و برخی دیگر با خرید بالش سفت و بلند از آن برای استراحت خود استفاده می‎کنند.

گاها ممکن است بایتان پیش بیاید که حتی با خرید بالش مورد نظرتان و در برخی از موارد استفاده از بالش هتلی و یا بالش پرقو  نتوانید خواب راحتی در شب داشته باشید و همین موضوع سبب می‎شود که روز خوبی را نیز پشت‎سر نگذارید. در نتیجه داشتن خوابی راحت در هنگام شب می‎تواند علاوه‎بر تاثیراتی که برخلق و خوی افراد ایفا می‎کند در نحوه عملکرد آنها نیز تاثیر گذار باشد.

یکی از عواملی که می‎تواند در داشتن خوابی راحت به شما کمک کند داشتن و انتخاب بالشی مناسب است که در زمان استراحت از آن استفاده می‎کنید. در ادامه به بررسی دقیق‎تر این موضوع و معرفی بهترین و برترین بالش‎هایی که می‎توانید از آنها در زمان استراحتتان استفاده کنید خواهیم پرداخت.

با توجه به سلایق مختلف و تنوع طلبی افراد در استفاده از بالش، انواع مختلفی از این نوع تجهیزات خواب را می‎توان در سرتاسر بازار مشاهده ذاشت که بالش پر قو و بالش هتلی دونوع از آنها می‎باشند. با توجه به این تنوع در بازار افراد با توجه به نیاز و سلیقه خود به خرید بالش اقدام می‎کنند. برای داشتن خوابی راحت باید از بالش‎هایی استفاده کنید که سر شما را با نخاع‎تان در یک راستا قرار دهد. استفاده و خرید باش مناسب سبب می‎شود که در هنگام خواب فشار زیادی به شانه‎ها و یا دیگر اعضای بدنتان وارد نشود.

بالش پرقو یکی از انواع بالش می‎باشد که از آن برای استراحت زیاد استفاده می‎شود و افراد زیادی علاقه به استفاده از این نوع بالش در هنکام استراحت خود دارند. در ادامه انواع مختلف بالش را معرفی خواهیم کرد در هنگام استراحت می‎توانید از آنها استفاده کنید و از خوابی آرام لذت ببرید.

بالش با فوم حافظه‎دار(بالش هوشمند)

این نوع بالش برای اولین بار توسط سازمان ناسا طراحی و ساخته شده است که برای فضانوردانی که به فضا سفر می‎کردند مورد استفاده قرار می‎گرفت. در طراحی این نوع بالش به گونه‎ای عمل شده است که با گذاشتن سر برروی این بالش‎ها، بالش فرم سر شما را به خود خواهد گرفت درست مانند آبی که حالت ظرفش را به خود می‎گیرد.

وجود این نوع ویژگی در این بالش سبب شده تا کل سر توسط بالش پوشش داده شود و محافظتی کامل از آن به عمل آید. در صورتیکه از گردن درد، اسپاسم عضلانی در بالاتنه و مشکلات مربوط به کتف و شانه رنج می‎برید می‎توانید از این نوع بالش استفاده کنید. علاوه‎بر این می‎توانید از برخی از بالش‎ها که به بالش هتلی شهرت دارند نیز استفاده کنید.

مزایای استفاده از این نوع بالش

  • استفاده از این نوع بالش برای افرادی که به پهلو و یا طاق‎باز می‎خوابند می‎تواند سبب حفاظت سر آنها نسبت به بالش هتلی باشد.
  • افرادی که داریا آلرژی نیز هستند می‎توانند از این نوع بالش استفاده کنند و دچار مشکلی نشوند.
  • این بالش‎ها دارای تهویه مناسبی هستند که سبب می‎شود در طول شب فرد از خواب بهتری برخوردار باشد.

در کناز مزایایی که این استفاده از این نوع بالش به همراه دارد معایبی را نیز دربرخواهد داشت که در ادامه به آنها می‎پردازیم.

  • احتمال دارد این نوع بالش برای برخی از افراد سفت باشد.
  • در ابتدا استفاده کمی سنگین به نظر می‎رسد و اوایل ممکن است آزار دهنده باشد
  • قابل شست و شو با لبسشویی نمی‎باشد اما می‎توان روبالشی آن را شست.

بالش پرقو

یکی از خاصیت‎ها و ویژگی‎های این نوع بالش سبکی و راحتی آنها می‎باشد. بالش پرقو از انواع لوکس بالش می‎باشد که  در صورتیکه تمایل دارید خوابی راحت داشته باشید می‎توانید با خرید بالش از این نوع این امکان را برای خود فراهم سازید.این بالش بای افرادی می‎توند بسیار مفید باشد که نیاز به بالشی با حالت‎پذیری بالا و همچنین داشتن وزنی کم و سبک احتیاج دارند.

این نوع بالش از بالش هتلی بسیار راحتتر و بهتر می‎باشد. خرید بالش با این این خصوصیات می‎تواند برای برخی از افراد بسیار مفید و برای برخی از افراد دیگر مضر باشد و مانع داشتن خوابی آسوده در آنها شود. در ادامه به بررسی جزئیات و ارائه مزایا و معائب این گونه بالش خواهیم پرداخت که افراد زیادی برای استراحت خود از آن استفاده می‎کنند و همواره با استفاده از آن شبی آرام را سپری و خوابی لذت‎بخش را تجربه خواهند کرد.

6 مورد از مزایای بالش پرقو و هتلی

1- یکی از مزایای مهم این نوع بالش سبکی و نرمی آن نسبت به دیگر انواع بالش به خصوص بالش هتلی می‎باشد که به دلیل داشتن این خصوصیت بسیار مورد توجه مصرف کنندگان نیز قرار گرفته است.

2- یکی از نکات جالب در رابطه با این نوع بالش این است که این بالش سبب گرم نگه داشته شماخواهد شد اما به گونه‎ای نیست که باعث شود در زمان خواب عرق کنید این مزیت را می‎توان یکی از مهمترین مزیت‎های موجود در این نوع بالش دانست و به دلیل داشتن همین خصوصیت افراد زیادی در هنگام خواب از این نوع بالش استفاده می‎کنند.

3- بالش‎هایی که از پرهای دیگر درست شده است در هنگام غلتیدن دارای سر و صدا می‎باشند که ممکن است آزار دهنده باشد اما استفاده از پرقو در این نوع بالش‎ها به شکلی کاملا بی‎صدا می‎باشد که خوابی آرام را برای شما به ارمغان خواهد آورد.این نوع بالش از دسته بالش‎های نرم می‎باشد که بیشتر برای افرادی مناسب است که به هنگام خواب دمر هستند و نیاز به بالشی نرم دارند.

همانطور که این نوع بالش مزایای زیادی دارد استفاده کردن از آن می‎تواند دارای معایبی نیز باشد که در ادامه به ارائه آنها خواهیم پرداخت.

4- این نوع بالش برای افرادی که به پر حساسیت دارند پیشنهاد نمی‎شود و بهتر است این افراد به دنبال انواع دیگر بالش باشند و از آنها برای خوابیدن استفاده نمایند.

5- این نوع بالش حفاظت زیادی از سر شما انجام نخواهد داد و برای افرادی که طاق‎باز و یا به پهلو می‎خوابند مناسب به نظر نمی‎رسد و باعث می‎شود در هنگام بیدار شدن این افراد از درد ایجاد شده در نواحی شانه‎ها رنج ببرند.

  6- بالشی که در رابطه با آن در حال سخن گفتن هستیم از دسته بالش‎های نرم می‎باشد که گرانترین آنها نیز به حساب می‎آید و در برخی از موارد نیاز به خشکشویی نیز دارد.

بالش‎های پلی استر

این نوع بالش که مورد استقبال بسیاری از افراد در جامعه‎های مختلف قرار گرفته است و نسبت به بالش پرقو ارزان‎تر می‎باشد برای پرشدن از پلی استر در آن استفاده می‎شود. با خرید بالش پلی استری نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارید. این بالش مانند بالش هتلی در هنگام خواب از سر شما محاقظت نخواهد کرد و با توجه به این موضوع بالشی مناسب برای کودکان و نوجوانان نیست.

با خرید بالش پلی استر می‎توانید از نرمی و لطافت آن در هنگام خواب لذت ببرید. داشتن نرمی و لطافت زیاد و همچنین ارزان بودن این بالش را نسبت به خرید بالش هتلی از استقبال بیشتری برخوردار کرده است. در ادامه به بیان مزیت‎ها و معایب این نوع بالش خواهیم پرداخت.

برای اشاره به مزیت‎های موجود در این نوع بالش می‎توان چنین گفت که این نوع بالش بدلیل داشتن نرمی بسیار می‎تواند برای تکیه دادن گزینه‎ای بسیار مناسب باشد و از آن در این زمینه می‎توان استفاده کرد. هنگامی که قصد دارید برروی تخت بنشینید می‎توانید با قرار دادن بالش‎ها برروی هم و تکیه دادن بر آنها حسی بی‎نظیر و منحصربفرد از راحتی را در خود احساس کنید که ناشی از نرمی بیش از حد این نوع بالش می‎باشد.

در صورتیکه می‎خواهید برای خواب از این نوع بالش اسفاده کنید بهتر است بدانید که این بالش‎ها حفاظت کمی نسبت به سر شما خواهند داشت و برای افرادی که در هنگام استراحت طاق‎باز می‎خوابند مناسب می‎باشد. با توجه به این موضوع در صورتیکه در هنگام خواب از حالت طاق‎باز استفاده نمی‎کنید بهتر است خریدن این نوع بالش را از سر خود بیرون کنید.

در این نوع بالش معایبی احتمالی نیز وجود دارد که در ادامه به بیان آنها خواهیم پرداخت تا شناخت و اطلاعات بیشتری نسبت به این بالش را کسب کنید و در اختیار داشته باشید.

این نوع بالش همانطور که گفته شد بسیار نرم و لطیف می‎باشد پس در صورتیکه به دنبال بالش‎هایی سفت هستید که از محافظت بالایی نیز برخوردار هستند بهتر است به سراغ این نوع بالش که در بازارها در اختیار مشتریان قرار داده می‎شود نروید و از استفاده از انها خودداری کنید. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در این نوع بالش بوقوع بپیوندد خوابیده شدن الیاف بکار برده شده در این بالش می‎باشد که ممکن است بعد از استفاده طولانی مدت برروی یکدیگر بخوابند و سفت شود.

برخی از این نوع بالش‎ها که در بازار عرضه می‎شوند قابل شست و شو می‎باشند که ممکن است پس از شست و شو آن خوابیدگی که براثر مصرف طولانی مدت به وقوع پیوسته بود از بین برود و بالش به حالت اولیه خود باز گردد. از این نوع بالش در سطح جهانی استقبال خوبی بعمل آمده است و افراد زیادی از آن بهره می‎برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *